Відбувся круглий стіл на тему: «Проблемні питання медичних оглядів кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, медичних оглядів при отриманні медичних довідок для отримання дозволу на об’єкт дозвільної системи»

13 вересня 2016 року, відбувся круглий стіл на тему: «Проблемні питання медичних оглядів кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, медичних оглядів при отриманні медичних довідок для отримання дозволу на об’єкт дозвільної системи». Метою цього круглого столу було обговорення проблемних питань, пов’язаних з видачею медичних довідок для водіїв та для отримання дозволу на зброю.У круглому столі взяли участь представникиМіністерства внутрішніх справ України, Національної Поліції України, Сервісного Центру МВС України,Міністерства охорони здоров’я України, Державної служба України з безпеки на транспорті, крім того участь у зазначеному заході взяв народний депутат України Оксана Продан, Укртрансбезпеку представляли Олександр Гринюк та Ольга Левченко, також у круглому столі взяли участь члени Громадської ради Державній службі України з безпеки на транспорті, а саме Олександр Погребняк, Юрій Папіровий, Володимир Мартиненко та Людмила Соболь.

        Учасники круглого столу наголошували, що медичну довідку можна за досить невеликі гроші (250-300 грн.) купити навіть через інтернет. Потім особи, яких в очі не бачив лікар (а серед них можуть бути і психічно неврівноважені тощо), сідають за кермо транспортного засобу чи беруть в руки рушницю. В результаті гинуть люди. Але навіть при таких страшних випадках комісія, яка видала медичний сертифікат людині не несе жодної відповідальності.

    Під час обговорення питань учасники круглого столу шукали, обговорювали та висловлювали свою пропозиції, як можна на законодавчому рівні врегулювати питання стосовно ситуації відносно видачі таких медичних довідок.

     З 12 березня 2013 року набрав чинності спільний Наказ Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства внутрішніх справ України від 31 січня 2013 року № 65/80 «Про затвердження Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів» (далі – Положення). Водночас діє Наказ МОЗ України від 20 жовтня 1999 року № 252 «Про затвердження порядку видачі медичної довідки для отримання дозволу (ліцензії) на об’єкт дозвільної системи». На думку виступаючих, ці акти містять цілий ряд значних недоліків. Окрім того, на круглому столі акцентували увагу на проблемах у роботі медичних комісій, які проводять медичні огляди кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів та медичні огляди при отриманні довідок для отримання дозволу на об’єкт дозвільної системи.

     Відсутність відповідальності медичних комісій за їх роботу, формальність проведення медичних оглядів, непрозора робота, неврегульованість питання проведення профілактичного наркологічного та психіатричного огляду. Усе це породжує ситуацію, коли діяльність медичних комісій та видача медичних довідок зводиться до корупційної схеми, а також до видачі довідок без належного обстеження.

    Усі учасники круглого столу наголошували на необхідності створення єдиного реєстру виданих медичних довідок.

     За результатами обговорення, учасники круглого столу вирішили у двотижневий термін напрацювати пропозиції щодо внесення відповідних змін до нормативної бази, які зможуть регулювати питання проходження медичних оглядів та видачі медичних довідок кандидатам у водії та водіям транспортних засобів, а також довідок для отримання дозволу на об’єкт дозвільної системи.