Увага! Мінінфраструктури посилює контроль та відповідальність за міжнародними автомобільними перевізниками

Шановні автомобільні перевізники!

Протягом останніх кількох років формування політики Міністерством інфраструктури України в сфері автомобільного транспорту будується на максимальному сприянні розвитку автоперевізного бізнесу та збереженні балансу інтересів суб’єктів надання відповідних послуг та споживачів таких послуг.

Разом з цим, почастішали випадки звернень пасажирів, автостанцій, місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування щодо невиконання чи недобросовісного виконання автоперевізниками вимог законодавства про автомобільний транспорт чи умов перевезень.

У зв’язку з цим, на фоні лібералізації процедур, пов’язаних із отриманням права на обслуговування міжнародних автобусних маршрутів загального користування, Мінінфраструктури сприятиме посиленню контролю за дотриманням перевізниками вимог законодавства про автомобільний транспорт та організації міжнародних перевезень.

Звертаємо увагу! Відповідно до абзаців четвертого та п’ятого пункту 5.1 глави 5 Порядку організації регулярних, нерегулярних і маятникових перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні, затвердженого наказом Міністерства транспорту України 09.02.2004 № 75, рішення про закриття маршруту регулярних чи спеціальних регулярних міжнародних перевезень приймає Комісія у разі: порушення вимог до організації міжнародних перевезень пасажирів (п. 2 цього Порядку); систематичного порушення перевізником законодавства про автомобільний транспорт.

Враховуючи вищезазначене, Мінінфраструктури у разі підтвердження фактів повторного (після попередження перевізника) порушення вимог до організації міжнародних перевезень пасажирів чи законодавства про автомобільний транспорт пропонуватиме до розгляду Комісією для розгляду звернень перевізників та прийняття рішень про відкриття, закриття, внесення змін до функціонуючого маршруту, продовження дії дозволу на регулярних міжнародних автомобільних маршрутах загального користування питання про закриття відповідного маршруту.

Просимо прийняти зазначену інформацію до уваги та з метою запобігання закриттю маршрутів у спосіб, передбачений вище, відповідально ставитись до виконання обов’язків, як перевізників, що отримали право роботи на міжнародних автомобільних маршрутах загального користування.