Укрзалізниця обладнує локомотиви GPS-навігацією

Державна адміністрація залізничного транспорту 20 лютого почала тестування систем GPS/ GPRS-навігації на локомотивах. Про це сказано у повідомленні прес-служби адміністрації.

Для іспитових робіт державне підприємство «Орізон-Навігація» (Сміла, Черкаська область) і компанія Benish GPS Ukraine (Київ) обладнали системами 8 електровозів серії ВЛ80 Одеської і Південно-Західної залізниць (по 4 кожній). Крім того, компанія «Хартеп» (Харків) обладнала своїми приладами 2 електровози серії ВЛ11 на Південній залізниці.

Передача інформації здійснюватиметься за допомогою технології GPRS через канали операторів мобільного зв’язку «Київстар» і МТС. У майбутньому «Укрзалізниця» має намір обладнати системами всі локомотиви.
«Передбачено, що випробування триватимуть до середини березня поточного року і за його підсумками буде прийняте рішення щодо обладнання 1 100 електровозів системами GPS/GPRS», — сказано у повідомленні. Впровадження системи допоможе оптимально використовувати наявний рухомий склад для організації перевізного процесу та сприяти зменшенню витрат за рахунок раціонального використання техніки і пального.