Суд заарештував гроші банку Януковича, що надійшли від Укрзалізниці

Печерський районний суд наклав арешт на грошові кошти, що знаходяться на депозитних рахунках ТОВ «Мелон 8», розміщених за договорами в ПАТ «Всеукраїнський банк розвитку» (ВБР), що входить в ГК «МАКО», що належить старшому синові екс-президента Віктора Януковича — Олександру. Згідно з визначенням суду, слідчий МВС у своєму клопотанні вказував, що в період з 5 лютого по 14 квітня 2014 заступник начальника Південно-Західної залізниці скоїв зловживання своїм службовим становищем, яке виразилося в незаконному укладанні з ВБР договору про надання овердрафту.

Крім того, слідчий вказує, що в період з 1 січня 2013 р. по 30 червня 2014 службові особи всіх шести залізниць України за попередньою змовою зі службовими особами ВБР, в порушення процедури залучення кредитів з метою створення передумов втрати державних активів, на користь цього банку, на підставі незаконно укладених кредитних договорів, незаконно залучили понад 2,5 млрд грн, за використання яких протиправно сплатили на користь цього банку державні кошти.

«Таким чином, слідчий вказує, що кошти, розміщені на рахунках ТОВ «Мелон 8″ є предметом кримінального правопорушення, пов’язаного з їх незаконним обігом, придбані в результаті вчинення кримінального правопорушення, а у разі ненакладення арешту існує ймовірність зникнення коштів з рахунків даного товариства,» — наголошується в повідомленні.

ВБР зареєстрований в 2009 році, входить до ГК «МАКО». За розміром активів на 1 жовтня 2014 ВБР посідав 31-е місце (5,626 млрд грн) серед 166 українських банків. Власником 100% акцій ГК «МАКО» є О.Янукович. Міністерство внутрішніх справ України 18 квітня 2014 повідомило, що О.Янукович, який зник з поля зору правоохоронців 23 лютого 2014 в Києві, оголошений у розшук СБУ на підставі постанови суду про затримання з метою приводу.