Росія запровадила дзеркальні авіасанкції до України

Російська авіаційна влада повідомила українські авіакомпанії про запровадження заборони на польоти в РФ з 25 жовтня 2015 року. Про це йдеться в повідомленні агентства Росавіація.

У відомстві нагадують, що Державіаслужба України проінформувала російських перевізників про заборону польотів до/з України починаючи з 25 жовтня 2015 року. «За дорученням Мінтрансу Росії, керуючись положеннями угоди про повітряне сполучення між Росією і Україною, Федеральне агентство повітряного транспорту повідомило українські авіакомпанії, які здійснюють або планують здійснювати рейси на територію Росії, про запровадженні заборони на виконання польотів в/з Росії з 25 жовтня ц.р ., який діятиме до тих пір, поки рішення української влади щодо російських авіакомпаній не буде скасоване «, — йдеться в повідомленні Росавіації.

«На жаль, необдумане рішення київської влади найболючішим чином вдарить по самим громадянам України. За даними російських авіакомпаній, більше 70% пасажирів усіх рейсів між двома державами формують саме українці», — додають у відомстві.

У Росавіації також нагадали, що повітряне сполучення Росії та України здійснюється за низкою напрямків: з Москви, Санкт-Петербурга і Сургута польоти в Київ, Одесу і Львів виконують п’ять російських авіакомпаній — «Аерофлот — російські авіалінії», «Трансаеро», » Сибір», «Ютейр» і «Росія».

З української сторони з Києва, Одеси, Запоріжжя і Дніпропетровська до Москви, Санкт-Петербург і Калінінграда виконують польоти «Дніпроавіа», «Мотор Січ» і «Міжнародні авіалінії України».

За даними Росавіації, пасажиропотік між РФ і Україною за 8 місяців 2015 року склав близько 800 тис. осіб.