Робоча зустріч Комітету з питань транспорту ВРУ з членами Ради ГО «ВААП» та «Укравтотранс»

18 жовтня 2018 року в залі засідань Комітету з питань транспорту Верховної Ради України відбулася робоча зустріч Комітету з членами Ради громадської організації «Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників» та Всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців автомобільного транспорту «Укравтотранс».

В засіданні прийняли участь представники Кабінету Міністрів України, Міністерства соціальної політики України, Департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку  та автомобільних перевезень Міністерства інфраструктури України, Державної служби України з безпеки на транспорті, керівники автопідприємств і обласних підприємств автобусних станцій.

Під час робочої зустрічі були обговорені і розглянуті найбільш актуальні питання в галузі автомобільного транспорту, а саме шляхи вирішення проблеми пільгового перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування, зміни в автотранспортному законодавстві в частині проведення конкурсу, продовження строку дії договору (дозволу), необхідності надання сертифікатів відповідності та екологічності транспортних засобів для участі в конкурсі, відкриття або закриття автостанцій, а також боротьба з нелегальними автомобільними перевезеннями та Електронний кабінет перевізника.

Після робочої зустрічі було проведено  спільне засідання Ради громадської організації «Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників» та Всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців автомобільного транспорту «Укравтотранс».

Членами Ради ГО «ВААП» «Укравтотранс» відмічено критичність ситуації, яка склалася в галузі пасажирського автомобільного транспорту загального користування. Зростання цін на паливно-мастильні матеріали, діяльність на ринку «нелегальних» перевізників, вихід  з ладу транспортних засобів через низьку якість доріг, недосконалість діючого законодавства України, призвели до дестабілізації в галузі, яка вже декілька років не розвивається  і знаходиться на межі існування.

На автобусних маршрутах загального користування склалася ситуація, коли, за умов діючих тарифів переважна більшість автомобільних перевізників працює собі в збиток і доведена майже до банкрутства.

Зважаючи на незадовільну ситуацію у сфері функціонування автомобільного транспорту загального користування, усвідомлюючи необхідність створення умов для безпечного, якісного та ефективного перевезення пасажирів, сприяючи реалізації політики, спрямованої на розвиток та удосконалення автомобільної транспортної галузі з урахуванням європейських умов допуску до ринку надання послуг на автобусних маршрутах, а також беручи до уваги перелік обговорюваних на спільному засіданні проблемних питань в галузі автомобільного транспорту, члени Ради ГО «ВААП» «Укравтотранс»

         ВИРІШИЛИ:

1. В черговий раз звернутися до Кабінету Міністрів України щодо необхідності розроблення нормативно-правового акта з метою вирішення питання компенсаційних виплат автомобільним перевізникам за перевезення пільгових категорій громадян на маршрутах загального користування, що виходять за межі області (міжобласні маршрути).

2.Звернутися до Міністерства інфраструктури України щодо внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України  від 3 грудня 2008 р. № 1081 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування» в частині відтермінування подання перевізником-претендентом до заяви копії сертифікатів відповідності та екологічності транспортних засобів до 2023 року.

3. В черговий раз звернутися до Державної служби України з безпеки на транспорті з вимогою активізувати роботу та розробити конкретний план дій по боротьбі з «нелегальними» автоперевезеннями.

4.Рішення спільного засідання Ради ГО «ВААП» та «Укравтотранс» розповсюдити в засобах масової інформації.