4 лютого 2009 року в Києві біля будинку Міністерства транспорту та зв’язку України відбулася попереджувальна протестна акція автомобілістів України

Шановні члени асоціації!4 лютого 2009 року в Києві біля будинку Міністерства транспорту та зв’язку України згідно рішення страйкому ВААП від 22 січня 2009 року на заклик Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників відбулася попереджувальна протестна акція автомобілістів України.


В ній взяли участь біля тисячі пасажирських перевізників — членів асоціації, майже з усіх областей України які прибули на акцію на своїх автобусах із транспарантами на яких були написи про негативне ставлення до керівництва Мінтрансзв’язку. В мітингу, що відбувся і його вів та виступив на ньому Президент ВААП, виступили також голова страйкому ВААП С.Н. Пачесюк, член правління, народний депутат України І.М.Шкіря, голова ФРТУ О.Д.Климпуш, голова галузевої профспілки А.Г.Король, голова Всеукраїнської незалежної профспілки працівників транспорту В.В.Гербеда і інші.


Учасниками акції були одноголосно прийняті вимоги автомобілістів до Уряду основними з яких є термінове звільнення з займаних посад Міністра транспорту та зв’язку України Й.В.Вінського та його заступника, голови Державтотрансадміністрації Л.Г.Сергієнка (текст додається). Більш розширені вимоги підписані і направлені до Прем’єр — міністра  України Ю.В.Тимошенко.


 


 


 


Вимоги


учасників акції протесту Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників, Федерації роботодавців транспорту України,  ЦК профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України, Всеукраїнської незалежної профспілки працівників транспорту
                04 лютого 2009 року                                                                                                                 м. КиївУчасники всеукраїнської акції протесту відмічають, що на протязі 3-х років Міністерством транспорту та зв’язку України з більш ніж 40 нормативно-правових актів в галузі автомобільного транспорту, які Мінтрансзв’язку протягом тримісячного терміну повинно було розробити і внести на розгляд та затвердження Уряду, були прийняті лише три. Два з вказаних актів були прийняті під тиском страйкового комітету ВААП. Зараз пропонується Мінтрансзв’язком внести зміни до чинного Закону України «Про автомобільний транспорт», більшість яких призведуть до дестабілізації обстановки в галузі автомобільного транспорту і занепаду її в цілому. Із 12 вимог страйкому ВААП до Уряду України виконано лише 3. Із року в рік Міністерство транспорту та зв’язку України не виконує Галузеву угоду підписану з Федерацією роботодавців транспорту України та профспілками.


В рядах Головавтотрансінспекції процвітає хабарництво, вона  не виконує своєї головної функцій — захист ліцензованих автоперевізників, а займається рейдерством  на замовлення. Процес ліцензування повністю некерований. На протязі багатьох років невирішеним залишається питання оптимізації маршрутної мережі.


Непрофесіоналізм посадових осіб Мінтрансзв’язку призвів до втрати цим міністерством авангардної ролі серед інших міністерств та відомств.


Все це говорить про відсутність стратегії розвитку пасажирських перевезень в Україні та неналежне виконання працівниками Мінтрансзв’язку України функціональних обов’язків, процвітанню корупції в галузі.


 Враховуючи вищевикладене, учасники всеукраїнської акції протесту звертаються до Прем’єр-міністра України Ю.В. Тимошенко з наступними вимогами :


1. В зв’язку з відсутністю стратегії розвитку пасажирського автотранспорту в Україні, невиконання і порушення норм Галузевої угоди та неналежного виконання працівниками Мінтрансзв’язку України функціональних обов’язків, процвітанню корупції в галузі, як на місцях, так і в центральному апараті, відсутністю фахової освіти, необхідних знань і досвіду керування галуззю, доведення галузі практично до повної некерованості та розвалу, беручи до уваги фінансово-економічну кризу, збитковість діяльності автопідприємств і унеможливлення виконання соціальних зобов’язань перед трудовими колективами — вимагаємо термінового звільнення з займаних посад міністра транспорту та зв’язку України — Вінського Й.В. та його заступника, голову Державної адміністрації автомобільного транспорту  Сергієнка Л.Г.


2. Новому керівництву Мінтрансзв’язку України доручити забезпечення виконання вимог страйкому ВААП та розробити всі необхідні нормативно-правові акти в галузі автомобільного транспорту відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт».


3. Мінтрансзв’язку України забезпечити безумовне виконання норм транспортного законодавства в частині роботи перевізників пасажирів тільки через автостанції з дотриманням графіків руху, швидкісних режимів, розробки паспортів на регулярні спеціальні маршрути, економічного обґрунтування інтервалів між відправленням автобусів для чого підготувати необхідні накази. Відкриття нових маршрутів проводити тільки на підставі клопотання та обґрунтування керівних органів місцевого самоврядування.


4. Головавтотрансінспекції усунути із автобусних маршрутів де виконуються регулярні перевезення пасажирів автотранспортом загального користування усіх інших перевізників, які не виконують регулярні перевезення пасажирів через автостанції (нелегальних перевізників).


5. Відмінити пункт 9 ст.8 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху». Даний  пункт вказаного Закону є додатковим тягарем для пасажирських автомобільних перевізників.


6. Терміново переглянути склад конкурсних комітетів з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування та включити до їх складу представників Держкомпідприємництва, комітету по захисту прав споживачів, ВААП, ФРТУ.


         7. Зняти з розгляду Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт«, як такий, що не дає ніяких гарантій подальшого стабільного розвитку автотранспортної галузі України, а навпаки поглибить кризу в галузі державного управління.


          Прийнято одноголосно.         За дорученням учасників акції : 

 


 


 


Президент


Всеукраїнської асоціації


автомобільних перевізників


(підписано)  В.М. Рева


 


 Голова ЦК профспілки працівників


автомобільного транспорту


та шляхового господарства України(підписано) А.Г. Король


Голова страйкового комітету


працівників пасажирського


автомобільного транспорту


(підписано) С.Н. Пачесюк


 


 
Голова Всеукраїнської


незалежної профспілки


працівників транспорту


(підписано) В.В. Гербеда