Новий флагман вантажної лінійки Volvo (Відео)

У 2012-му році Volvo Trucks розпочинає серійне виробництво свого найпотужнішого флагмана Volvo FH16 750 к.с. Таким чином, буде відсвяткований 25-річний ювілей з моменту запуску двигуна Volvo D16 в 1987 році. «З появою Volvo FH16 750 ми можемо запропонувати клієнтам вантажний автомобіль з максимальною продуктивністю, економічним споживанням палива і надзвичайно малими викидами шкідливих речовин до атмосфери. Це безкомпромісна комбінація для найскладніших операцій з перевезенню важких вантажів», — відзначив Стаффан Юфорс, президент і виконавчий директор компанії Volvo Trucks.

Новий двигун використовує ту ж технологію, що і існуючий 16-літровий дизельний двигун Volvo Trucks потужністю 700 к.с. Це 6-циліндровий дизельний двигун з верхнім розподілвалом, чотирма клапанами на циліндр і насос-форсунками. Він оптимізований для збільшення потужності, але витрата палива залишилась незмінною. Двигун потужністю 750 к.с. пропонується в двох варіантах: стандарту Євро-5 і стандарту EEV («Enhanced Environmentally — friendly Vehicle», або «вдосконалений екологічно чистий автомобіль») зі ще меншими викидами сажі і твердих часток.

Автоматизована система перемикання передач I — Shift входить до стандартної комплектації і модифікована для вищого обертального моменту двигуна. Повний список задніх мостів включає мости для важких комбінованих вантажів вагою до 250 тонн. В якості альтернативи для далеких перевезень з економічною витратою палива тепер надається міст RS1360.

Новий двигун потужністю 750 к.с. забезпечує обертальний моменту 2800 Нм при швидкості обертання 900 об/хв, після чого крива моменту різко йде вгору і досягає піку 3550 Нм при швидкості обертання 1050 об/хв, а потім вирівнюється до 1400. Це дозволяє зберігати високу швидкість руху навіть на найкрутіших підйомах.
«Чим більше потужності у вашому розпорядженні на низьких обертах, коли ви рушаєте з місця з важким вантажем, тим менше навантаження на двигун і споживання палива. Це, у свою чергу забезпечує чудові ходові якості», — наголосив Хайдер Вокіл, менеджер Volvo Trucks з продукції.

Виробництво перших вантажних автомобілів Volvo FH16 для європейського ринку почнеться на початку 2012 р. Окрім версії 750 к.с., доступні 16-літрові двигуни Volvo з потужністю 540, 600 і 700 к.с.