Німці зацікавлені у виході на український ринок у сфері виробництва локомотивів і трамваїв

Компанія Siemens зацікавлена ​​у виході на український ринок у сфері виробництва локомотивів і трамваїв. Про це заявив Міністр інфраструктури України за підсумками Українсько-німецького бізнес форуму в Берліні.

Він відзначив, що в ході зустрічі в Міністерстві транспорту Німеччини була досягнута домовленість про спільну роботу в сфері залізниці та будівництва автодоріг, координації зусиль по «Шовковому шляху» і подальшому обміні досвідом. «Держсекретар міністерства транспорту та інфраструктури Німеччини Райнер Бомба знову приїде в Україну в   грудні. Також проведемо ще один обмін експертами, наші поїдуть до них, німецькі — до нас. Працюємо над спільним планом дій і чіткими KPIs від цієї співпраці», — написав А. Пивоварський.

Також міністр провів зустріч у міністерстві економіки Німеччини. «Говорили про кредит KfW на відновлення інфраструктури Донбасу. Німеччина готова розглянути можливість збільшення обсягу допомоги Україні», — додав він.

Слід відзначити, що раніше департаменту інтегрованих транспортних систем компанії «Сіменс Україна» Дмитро Черненький наголошував, що Siemens не зацікавлена ​​у створенні в Україні спільного виробництва локомотивів і виявляє інтерес лише до постачання компонентів до виробництва. «СП не цікаво. Що таке СП? — Це я повинен взяти гроші або технології, принести сюди і віддати їх комусь. Але ми готові поставляти компоненти до сотні локомотивів», — сказав він.

Д.Черненький зазначив, що залізничної галузі України необхідний ряд якісних змін, зокрема, поява «приватної тяги». «Потрібно змінити правила на залізниці, щоб були приватні перевізники, щоб вони мали доступ до мережі, щоб вони могли формувати свої тарифи. Ми дуже сподіваємося на появу приватної тяги, ми будемо пропонувати наші готові електровози їм, будемо тут же вступати в партнерство з українськими виробниками та спільно пропонувати щось. У нас дуже багато напрацювань з усіма українськими виробниками, дуже багато пропозицій, технологій «, — сказав він.