Львівська міська рада виділить додаткові кошти автоперевізникам для компенсації за пільгові перевезення

Мер Львова Андрій Садовий доручив виділити додатково 4 млн грн на компенсації перевізникам витрат на перевезення пільговиків. Про це він заявив під час засідання сесії Львівської міськради 15 вересня.

Як розповів під час звіту на сесії начальник управління транспорту і зв’язку ЛМР Віктор Щир, пільгами на проїзд у громадському транспорті користуються понад 300 тис. львів’ян.

Віктор Щир також повідомив, що за перші сім місяців 2016 року міський громадський транспорт перевіз близько 82,5 млн. пасажирів, з них 52 млн. – пільговиків. Тобто 63% пасажирів львівських автобусів, трамваїв і тролейбусів не платять за проїзд.

Начальник управління транспорту також нагадав, що цього року у держбюджеті не передбачені кошти на компенсації перевізникам за перевезення пільговиків.

«Компенсацію перевізниками переклали на місцеві бюджети. У міському бюджеті на 2016 рік було виділено 10 млн.грн. для компенсації автотранспортним підприємствам та 35,8 млн.грн. для ЛКП «Львівелектротранс». З них вже виплатили автоперевізникам 5,88 млн.грн., що складає лише 9,2% від потреби», – сказав Щир.

Начальник управління транспорту також зазначив, що працівники «Муніципальної дружини» та перевізники провели рейди з перевірки пільговиків. «З’ясувалося, що працівники АТП не знають, як мають виглядати пільгові посвідчення, а «Муніципальна дружина» не має повноважень притягати до адміністративної відповідальності людей, які не платять за проїзд. Але були випадки, коли люди бачили «муніципалів», ховали пільгові посвідчення і платили за проїзд», – додав Віктор Щир.

Відтак, мер Львова Андрій Садовий заявив, що Львівська міськрада має виділити додатково 4 млн.грн. на компенсацію витрат перевізникам за перевезення пільговиків. Він наголосив, що ці кошти мають отримати приватні перевізники, у яких п’ять львівських АТП орендують автобуси.

«Ми, згідно із законодавством, не маємо права обмежувати право пільговиків на проїзд. Але ми можемо збільшити фінансування для суборендарів АТП. Це має бути додатково 1 млн.грн. на місяць. Я дав доручення управлінню фінансів та управлінню інженерного господарства передбачити на вересень, жовтень, листопад і грудень 4 млн.грн. на додаткове фінансування компенсацій пільгових перевезень», – сказав він.

Мер Львова зазначив, що перевізники мають забезпечити виконання графіків автобусних маршрутів. Він також наказав розмістити в кожному автобусі фото та прізвище водія, а також номери телефонів, на які можуть звернутися пасажири із запитаннями та скаргами щодо автобусів.

Разом з тим, водій автобуса та один з ініціаторів серпневого страйку перевізників Ігор Сеник заявив, що перевізники вимагають не компенсацій, а монетизації пільг. «Нам не треба грошей. Ті гроші, які зараз виділять, підуть керівникам АТП, а ми їх не отримаємо», – сказав він.

Нагадаємо, 30 серпня частина водіїв, з якими львівські АТП мають договори про оренду автобусів, не виїхали на маршрути і висунули вимоги міськраді. Причиною страйку вони називали те, що не отримують компенсацію за перевезення пільговиків.  Перевізники вимагали запровадження електронного квитка, монетизації пільг на проїзд або обмеження кількості пільговиків у одному автобусі.

Під час наради у міського голови було вирішено створити робочу групу, яка напрацює варіанти виходу із ситуації. 1 вересня перевізники припинили страйк, але погрожували його поновити у разі, якщо їхні вимоги не виконають.