«ЛАЗ» презентував нову техніку — автобус Лайнер 141 (ФОТО)

«ЛАЗ» продемонстрував свої нові  розробки. Під час прес-конференції голова наглядової ради холдингу ЛАЗ Ігор Чуркін презентував журналістам нову модель автобуса середнього класу Лайнер -141. Ціна такої машини 550 тис грн. Лайнер-141 призначений для міських, приміських та міжміських перевезень на відстані до 400 км. Машина має 5 варіантів планування салону для міста та передмістя. До прикладу, міжміський варіант Лайнера може містити 35 місць для сидіння або ж 30 місць підвищеного комфорту.

Для вітчизняного споживача на автобусі встановлено двигун DEUTZ BF4M1013 (Euro 2) у 190 к.с. або ж Yuchai YC4G (Euro 2) потужністю 180 к.с.  Окрім цього, можливе встановлення двигуна, який відповідає сучасним європейським нормам викидів до Євро-5.

Як зазначив Ігор Чуркін , в Україні Лайнер має прийти на зміну «ПАЗу», «Еталону», «Богдану». За його словами, це саме та машина, яка має створити конкуренцію турецьким й, частково, китайським та європейським виробникам.«Це нове покоління машин. Для нас ці машини стануть новою нішою на ринку, в першу чергу – на російському», – зазначив він. Ігор Чуркін додав, що нову модель автобуса також мають презентувати на виставці в Росії.  «Ми можемо випускати близько 20 таких машин на день. Це швидко та дешево»,– наголосив Ігор Чуркін.

«Нині ведемо переговори з Донецьком. Вони хочуть замовити першу партію 300-350 машин»,– розповів він. Чи з’являться такі автобуси у Львові, поки не відомо. «Для цього,– за словами Ігоря Чуркіна, – повинен бути великий перевізник, який дбатиме і про якість перевезення, і про фінансову відповідальність».

«Це нове покоління Лайнера, ця машина призначена для середніх і маленьких міст для приватних перевізників. Лайнер – це машина, на якій таким містам, як Дрогобич, Стрий можна буде їздити кожен день. Лайнер це саме та машина, яка на нашу думку, повинна стати достойним конкурентом турецьким, частково європейським, частково китайським виробникам. Аналогів такої машини, наприклад у Росії і у інших виробників немає», – зазначив Чуркін.