Казахстан задіє українські порти

Казахстан з березня 2012 року почне субсидування експортних постачань зерна до портів Азовського, Чорного і Балтійського морів. Про це заявив віце-міністр сільського господарства республіки Муслім Умір’яєв. «Ми розглядаємо можливість з березня місяця субсидувати транспортні витрати транзитом через територію РФ тільки до портів Азовського, Чорного і Балтійського морів», — сказав Умір’яєв на брифінгу у вівторок. В той же час, Мінсільгосп відмовився від субсидування постачань зерна в Азербайджан транзитом через територію Росії. За словами Умір’яєв а, традиційні ринки експорту казахстанського зерна — це центральноазійські республіки: Афганістан, Іран.
Окрім цього споживачами казахстанського зерна цього року є країни Середземноморського басейну та Білорусь. «В цілому казахстанське зерно експортується у більш ніж 70 країн світу», — сказав Умір’яєв.
У свою чергу керівник Продкорпорації Казахстану Бейбітхан Кабдрахманов додав, що «цього року Єгипет дуже багато закуповує». «Ну і, звичайно, Азербайджан, Грузія і до Балтійського моря. Там до Чорного моря — звідти по всьому світу розходиться (зерно) «, — відмітив Кабдрахманов. У 2011 році Казахстан зібрав рекордний урожай зерна – майже 30 млн тонн.