«Авіабізнесмени ініціюють скасування тендерів виключно у власних інтересах» (Відео)

Авіабізнесмени виступають за скасування тендерних процедур у авіагалузі виключно у власних інтересах. Такими заявами відреагували вітчизняні фахівці на нещодавно зареєстрований у Верховній раді законопроект №9748. Його автори нардепи від Партії регіонів В’ячеслав Богуслаєв, за сумісництвом голова ради директорів компанії “Мотор Січ”, і його колишній заступник по бізнесу – Ярослав Сухий. У документі депутати пропонують звільнити авіапідприємства від проведення тендерів при закупівлі товарів для комплектації літаків і вертольотів, а також специфікації матеріалів і агрегатів на авіадвигуни.

Богуслаєв та Сухий наголошують, що держава практично не надає замовлень галузевим підприємствам, тож вони змушені постачати техніку та комплектуючі в основному за кордон. А іноземні замовники, у свою чергу, вимагають від виробників виконувати поставки згідно з контрактами у дуже стислі терміни. За словами В’ячеслава Богуслаєва, галузь проводить штучні тендери, процедура яких затягується на місяці.

Українські ж експерти, у свою чергу, зазначають, що в даній ситуації авібізнесмени мають на меті не тільки прискорення реалізації поточних проектів. Так, наприклад, політолог Вадим Карасьов говорить, що спроба відмінити тендерні процедури «зіграє на руку» конкретним особам та підприємствам. У даному випадку В’ячеславу Богуслаєву та компанії «Мотор Січ».