«Аеросвіт» знову може «порадувати» пасажирів

В компанії «Аеросвіт» знову заговорили про страйк. Про це неофіційно заявили в профспілці «Ліга лінійних пілотів». «Адміністрація продовжує на місяць-два затримувати зарплату і пропонує на 20% урізати її з 1 березня тим, хто отримує більше USD 1200 в гривневому еквіваленті, – каже льотчик, який просив не називати його прізвище. – Пояснення – фінансові труднощі, зростання цін на паливо. Але страждаємо ми.
До аеропорту «Бориспіль» тепер їздимо своїм ходом (раніше була безкоштовна маршрутка від метро «Харківська»). Економлять навіть на бортхарчування членам екіпажів, яке оплачується буквально перед самим вильотом із закордонного аеропорту. У колективі нервозність, люди мають намір звернутися до Державіаадміністрації, Кабміну. Якщо проблеми не вирішать, найближчими днями одномоментно затримаємо вильоти всіх міжнародних і внутрішніх рейсів на 1 годину, а не послідує реакції – скасуємо вильоти взагалі. У пасажирів заздалегідь просимо вибачення, але іншого виходу у нас немає ». Пілот підкреслює, що цю думку і його колег-льотчиків.
Але керівництво «Аеросвіту» цю тривогу не поділяє. «Конфлікту з трудовим колективом немає, – говориться у відповіді на запит видання «Сегодня». – Відставання від графіка виплати зарплати незначно. Оптимізація системи оплати праці льотного складу спрямована на зменшення навантаження на бюджет авіакомпанії. Перебої в постачаннях бортхарчування пов’язані з невиправданим зростанням його вартості в аеропортах, але зараз більшість проблем вирішені, інші вирішуються … А те, що люди змушені самі добиратися до «Борисполя», викликане зміною провайдера послуг з перевезення. Діє тимчасова схема доставки екіпажів нічних, ранніх, пізніх і далекомагістральних рейсів, а витрати будуть компенсовані іншим … Все нормально».
Неофіційно один з менеджерів авіакомпанії заявив, що по-серйозному страйкувати ніхто не стане: «Це страшилка для керівництва. У екіпажів непогані заробітки (у командирів «Боїнгів» – 5-7 тисяч доларів на місяць), тому ніхто ризикувати не захоче. Адже страйки на транспорті заборонені, це – порушення закону. Так, на Заході командир «Боїнга» отримує 10 тисяч доларів при меншому нальоті. Але не кожен поїде працювати за контрактом за кордон. У «Аеросвіті», до речі, є кілька іноземних льотчиків, і нічого, працюють. Так що літаємо і будемо літати ».
В «Аеросвіті» передстрайковий ситуації були в минулому, доходило й до скасування рейсів – в 2009-му і 2011-му роках. Прокуратура порушувала кримінальну справу. Але вона була припинена, а конфлікти залагоджували.